Jdi na obsah Jdi na menu
 


HOUDKOVIČTÍ HASIČI OVLÁDLI "LIGU HASIČSKÉ MLÁDEŽE"

13. 9. 2018

V sobotu 25.8.2018 se konala v Křovicích poslední soutěž v rámci „Ligy hasičské mládeže“. Soutěže se zúčastnilo 7 družstev mladších a 9 starších. Nejdříve jsme začali požárními útoky, i když bylo velké sucho, mělo každé družstvo dva pokusy. Jako úplně první šli na řadu naši starší. Terče naplnili vodou v čase 22,54 sek, druhý pokus byl jen o trochu pomalejší – 23,78 sek. Potom se předvedli naši mladší, kteří si přáli, aby se jim po minulé nevydařené soutěži útok povedl. Po zaznění startovního výstřelu, děti vyběhly, vše pospojovaly a utíkaly k terčům. Když se na terčích rozsvítila světla a my se podívali na časomíru, vypukla obrovská radost. Mladší si zaběhli osobní rekord v čase 24,98 sek. Při druhém pokusu se časomíra zastavila na 27,25 sek. Žádné družstvo naše děti nepřekonalo, a tak jak starší tak i mladší požární útoky vyhráli. Druhou disciplínou byla štafeta 4x60 m. Starší zaběhli oba pokusy bez zaváhání v časech 43,58 sek a 45,01 sek a obsadili tak 3. místo v této disciplíně. První hlídka mladších, složená z menších dětí, proběhla časomírou v čase 64,12 sek. U druhé hlídky došlo bohužel k zaváhání na kladině, kde soutěžící zklamala rovnováha. Ta se proto musela vrátit na začátek kladiny a znovu ji překonat, což stálo naše družstvo několik vteřin. Do cíle doběhla druhá hlídka v čase 61,21 sek. Mladší tak v této disciplíně obsadili 5. místo. O celkovém umístění rozhodoval součet lepších časů obou disciplín. Starší měli součet 66,12 sek a mladší 86,19 sek. Obě naše družstva obsadila výborná 2. místa, bylo to stejné umístění jako vloni. Než došlo k závěrečnému nástupu, následovala nedobrovolná koupel Máji, Petry a Adély v kádi. Bylo to takové tradiční rozloučení s těmi, kteří dovršili 15-ti let a již nemohou soutěžit za děti, mohou ale pokračovat v kategorii dorostu nebo dospělých. Této koupeli jsme nebyli ušetřeni ani my vedoucí, skončila jsem tam já i Honza. A jak jsem již psala na úvodu tohoto článku, proběhlo v Křovicích zároveň i vyhlášení „Ligy hasičské mládeže okresu Rychnov nad Kněžnou pro rok 2017-2018“, která se skládala z 10-ti soutěží. Družstvo starších tuto ligu ovládlo a s náskokem 14-ti bodů obsadilo vynikající 1. místo. Na druhém místě skončily děti z Olešnice u RK a na třetím místě skončily děti z Ledec. Kategorii mladších ovládly děti z Kvasin, na druhém místě skončily děti z Jílovice a na pěkném 3. místě se umístili naši mladší. Z této soutěže jsme si tak domů do Houdkovic přivezli kromě věcných cen i čtyři poháry, zlaté a bronzové medaile. O tomto velkém úspěchu jsme dali vědět i našim spoluobčanům, když jsme projeli celou vesnicí s rukami na klaksonu.

text: Jana Vaněčková

fotografie:

https://www.facebook.com/pg/sdhhoudkovice/photos/?tab=album&album_id=2155544714518040