Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závod požárnické všestrannosti - Lukavice 6.10.2018

Vyvrcholením podzimní sezóny mladých hasičů je „Závod požárnické všestrannosti“, kde na jednotlivých stanovištích plní úkoly, kterými jsou střelba ze vzduchovky na špalíčky, šplh po vodorovném laně, vázání uzlů, zdravověda, topografie a požární ochrana. Letos se tato soutěž uskutečnila v sobotu 6.10.2018 v Lukavici a my jsme byli také u toho. Dali jsme dohromady 2 hlídky mladších a nakonec, díky třem novým posilám, i 2 hlídky starších. Oproti jiným ročníkům začala nejdříve soutěžit kategorie starších. Mezi sebou na tříkilometrové trati zápolilo 41 pětičlenných hlídek z 31 družstev.  Naše hlídka označená „A“ byla složená z již zkušeného Kryštofa a Terezy a dále byla doplněna nováčky – Kristýnou Šimkovou, Verčou Forejtkovou a Sabinou Jarkovskou. Tato hlídka si vedla nad očekávání velice dobře. V průběhu tratě spadla z děvčat nervozita a jednotlivé úkoly plnila s přehledem. Když doběhli do cíle, tak na kartičce, kam se zaznamenávají trestné minuty, bylo pouze 6 tr. min. za střelbu. Asi o 9 min za hlídkou „A“ vyběhla hlídka označená „B“, která byla složená z již ostřílených závodníků - Týnou Janskou, Káťou Forejtkovou, Káťou Kubátovou, Tomášem Matonohou a Martinem Červinkou. I tato hlídka si vedla na trati dobře. Patřila k pěti nejrychlejším družstvům celé soutěže. Když soutěžící doběhli do cíle, měli na kartičce zaznamenáno jen 5 tr. min. za střelbu. Následně jim ale bylo ještě přičteno dalších 5 tr. min. za špatně určený azimut. O tom, zda děti určí azimut dobře nebo ne, se vždy dozvíme, až když jsou výsledky zadány do počítače. A tak hlídka „B“ celkem obdržela 10 tr. min a zapsala si tak čas 34:47 min. Hlídka „A“ byla jen o trošičku pomalejší a zaznamenala čas 34:56 min. Do celkového hodnocení se tedy započítal čas rychlejší hlídky „B“ a tak naši starší obsadili pěkné 5. místo z 31 družstev.  Pro úplnou informaci ještě uvádím, že hlídka „A“ by obsadila 6. místo ze 41 hlídek. Po kategorii starších přišli na řadu mladší. Náš sbor v hlídce „A“ reprezentovali tito soutěžící: Ája Červinková, Gita Brandejsová, Justýna Dynterová, Ondra Štencl a Honzík Křepela. I oni byli na startu nervózní, protože po odstartování jedna závodnice běžela rovně a ostatní doprava podle růžových fáborků. Naštěstí si to téměř ihned uvědomila a už pak běžela za ostatními. Hlídka „B“ byla složená z menších dětí v rozmezí od 6-ti do 9-ti let: Jára Ficenec, Ina Brandejsová, Kája Hrdá, Péťa Kališ a Matyáš Čuba. A jak si s dvoukilometrovou tratí poradili naši mladší? Musím říci, že na výbornou. Obě hlídky si ke svým běžeckým časům připsaly pouze trestné min. za střelbu, jinak vše zvládly bez chyb. Hlídka „A“ si k třetímu nejrychlejšímu běžeckému času v mladší kategorii 22:31 min přičetla 10 tr. min za střelbu a hlídka „B“ si k času 27:18 min přičetla 8 tr. min. za střelbu. Do celkového hodnocení se započítával čas lépe umístěné hlídky „A“ a tak se kolektiv mladších celkově umístil na nádherném 3. místě z 23 družstev. Ještě musím podotknout, že kdyby se hodnotila každá hlídka zvlášť, tak by naše hlídka „B“ obsadila pěkné 6. místo z 37 hlídek. Výsledky z tohoto závodu se započítávají do jarní části hry Plamene a díky těmto krásným výsledkům si obě naše družstva zajistila pěkné výchozí pozice. A tak jim držme pěsti, ať mají při dalších soutěžích hodně štěstí.

odkaz na fotoalbum: 

https://www.facebook.com/pg/sdhhoudkovice/photos/?tab=album&album_id=2227312637341247

 

autorka článka: Jana Vaněčková